TRT’nin dijital platformu ‘tabii’ 1 yaşında

TRT’nin yerli ve milli dijital platformu tabii,

“Bizi Birleştiren Hikayeler”

sloganıyla çıktığı yolculukta aksiyondan romantik komediye, polisiyeden gençlik dizilerine kadar her yaştan her beğeniye yönelik içerikleriyle

1. yılında 4 milyon üyeye ulaşma başarısını gösterdi.

Sosyal medyada da oldukça etkili olan

tabii’nin 5 dilde hizmet veren hesapları dünyanın dört bir yanından 7 milyonu aşan takipçileriyle etkileşim kurdu ve yaptığı paylaşımlarla ses getirdi.

TRT Genel Müdürü Sobacı: “tabii’nin kısa sürede elde ettiği başarılar, gelecekteki daha büyük başarıların habercisidir.”

Dev rakiplerinin arasında hızlıca ivme kazanarak izleyiciyle güçlü bir bağ kuran tabii’nin 1. yılı için açıklamada bulunan TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, gelinen aşamaya dikkat çekerek:

“Türkiye’nin uluslararası dijital platformu tabii olarak, insanlara güvenli dijital evleri gibi hissettikleri bir ortam sunmak gayesiyle yola çıktık. Bu yolculuğun henüz birinci yılında, 4 milyondan fazla üyeye ulaşmış olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Gücünü hikâyelerimizden alan tabii’de yer alan 30’dan fazla orijinal yapımımız ve 20 bin saati aşkın içeriğimizle, her yaştan ve gruptan insana hitap ediyoruz. Geldiğimiz noktada, uluslararası erişilebilirlik misyonumuz doğrultusunda içeriklerimizi birden fazla dilde yerelleştiriyor; güvenilir, aile dostu ve temiz içeriklerimizle yakında tüm dünyada izlenebilir olmayı hedefliyoruz. Gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki; tabii’nin kısa sürede elde ettiği başarılar, gelecekteki daha büyük başarıların habercisidir.”

ifadelerini kullandı.

tabii, yeni iş birlikleriyle büyüyor

Kurulduğu günden bugüne çeşitli iş birliklerine imza atan tabii’nin paydaşlarından biri de Türk Hava Yolları oldu. THY ile varılan anlaşma neticesinde

tabii’nin büyük ses getiren orijinal yapımları, artık THY’nin uluslararası uçuşlarında özel bir kategoride alt yazı ve dublaj seçenekleriyle izlenebiliyor.

Bunun yanında tabii, yeni iş birliklerine kapı açmak üzere geniş yelpazedeki içerikleriyle sektör profesyonellerini bir araya getiren Cannes MIPCOM, Dubai International Content Market ve Asia TV Forum Market gibi uluslararası etkinliklerde de boy gösterdi ve tabii’nin benzersiz hikâye anlatıcılığı ile hayata geçirdiği orijinal yapımlar bu etkinliklerde büyük ilgi gördü.

tabii’den yeni sürprizler geliyor

tabii, orijinal içeriklerini çoklu dil seçeneğiyle Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Arapça ve Urduca olmak üzere 5 farklı dile kadar izleyicilerine sunuyor.

tabii yakın gelecekte tüm içeriklerini ve uygulamalarını daha fazla sayıda pazara açacak. Şu anda 30’un üzerinde orijinal yapıma ev sahipliği yapan platforma ses getirecek yeni orijinal yapımlar da eklenecek. Bunun yanında heyecanla beklenen bazı orijinal yapımların yeni sezonları, festivallerden ödüllerle dönen yeni lisanslı filmler, diziler ve belgeseller de yine tabii’de olacak.

UEFA maçları 3 sezon tabii’de

Ayrıca TRT ekranlarında yayınlanan birbirinden heyecanlı spor müsabakalarının canlı olarak izlenebildiği tabii, önümüzdeki sezondan itibaren TRT 1 ve TRT Spor ile birlikte

3 yıl boyunca UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi maçlarına ev sahipliği yapacak. Bu turnuvalarda en fazla sayıda maç ise yalnızca tabii’den yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x