Bakan Uraloğlu açıkladı! İstanbul’da iki metro hattının açılış tarihi belli oldu

ASLIHAN ALTAY KARATAŞ Ankara

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Irak ile Kalkınma Yolu Projesi ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü belirterek “Önümüzdeki ay Cumhurbaşkanımızın ziyaretinde hızlandırılacak” dedi.

Kabine toplantısından sonra soruları yanıtlayan Uraloğlu, Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı metro hattını muhtemelen 10 Mart’ta açacaklarını söyleyerek, “Arnavutköy ile İstanbul Havalimanı arası 14 kilometrelik metro hattını da bu ay içinde açacağız. Ankara’da Nallıhan Kuş Cenneti’nin olduğu yerde Çayırhan Köprüsü ve Tüneli’ni bu ay içerisinde açacağız” dedi.

Kalkınma Yolu ile ilgili Irak’la görüşmelerin sürdüğünü belirten Uraloğlu, “Önümüzdeki ay Cumhurbaşkanımızın ziyaretinde görüşülüp hızlandırılacak. Her düzeyde görüşmelerimiz devam ediyor. İyi ilerliyor” diye konuştu. Zengezur’un devamı Dilucu-Iğdır-Kars Hattı’na bu sene kazmanın vurulacağını söyleyen Uraloğlu, “Oranın ihalesini yapmıştık. Orası çok sıcak, ama bir o kadar da zor bir proje. Cumhurbaşkanımızın ziyaretinden sonra hızlanacaktır bu proje. Orta Koridor’un bir parçası burası. Orta Koridor Doğu Batı, Kalkınma Yolu Kuzey-Güney hattı” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x